Objednání on-line

Prevence

Součástí preventivní gynekologické prohlídky je vyšetření v gynekologických zrcadlech(„rozvěrače", máte možnost koupit si plastová jen pro Vás), kolposkopie – vyšetření děložního čípku gynekologickým mikroskopem a stěr z čípku pomocí kartáčku ke zjištění přednádorových stupňů rakoviny děložního hrdla - onkologická cytologie. Výsledky tohoto vyšetření jsou k dispozici za 2 týdny. Popis cytologických nálezů najdete na www.konizace.info

Preventivní gynekologické prohlídka se provádí 1x ročně s přesností na měsíc (jinak ji pojišťovna neuhradí). Při tomto vyšetření je vhodné, abyste nekrvácela, jinak nelze stěr z hrdla správně odečíst.

Dále Vám budou vyšetřeny prsy: Ženy nad 40 let mají již zvýšené riziko rakoviny prsu, od 45 let je všem ženám z veřejného zdravotního pojištění hrazena screeningová mamografie každé 2 roky (s přesností na den). Provádí se v mamografickém centru a žádanku dostanete od gynekologa nebo praktického lékaře. Po vyšetření se prosím postarejte o doručení výsledku zpět ke gynekologovi. Je možné i ultrazvukové vyšetření prsou (mezi mamografiemi, při nálezu na prsou, riziku v rodině, velkých prsech). Samoplátkyně platí cca 300,- Kč dle pracoviště.

Ženy bez dělohy mají z preventivní prohlídky také prospěch, i když se jim často zdá zbytečná: Odhalí příčinu chronického svědění zevního genitálu, pokles dělohy a pochvy, dovolí pomoci s únikem moče.